Konkurs „WentylujeMY”

UWAGA! Na prośbę szkół termin przesyłania prac został przedłużony do 21 maja 2021.

Jesteś uczniem klas 4-8 szkoły podstawowej albo szkoły ponadpodstawowej we Wrocławiu? Zapraszamy Cię do wzięcia udziału w konkursie, w którym możesz zaprezentować swoje artystyczne umiejętności i wiedzę na temat środowiska!

Tematy konkursu to wentylacja, powietrze, smog i zmiana klimatu. Uczestnicy mają za zadanie wykonać pracę w jednej z czterech kategorii (praca plastyczna techniką dowolną, grafika komputerowa, prezentacja multimedialna, krótki film), poruszającą co najmniej jeden z wymienionych tematów, i do dnia 21 maja 2021 włącznie przesłać ją na adres akcja.wentylacja@gmail.com. Dokładne wytyczne dotyczące treści i formatu prac znajdują się w Regulaminie.

Zwycięzcom poszczególnych kategorii konkursu zostaną przyznane nagrody rzeczowe.

Załączniki do pobrania:

Ocenie podlegać będzie wartość artystyczna i merytoryczna prac. Prace niezgodne z tematem Konkursu zostaną zdyskwalifikowane, dlatego przed wykonaniem pracy warto zapoznać się z informacjami na temat wentylacji, powietrza, smogu i zmian klimatu. Przydatne wiadomości można znaleźć m.in. w Internecie:

https://www.youtube.com/channel/UCNk4OCxEcjPaj5zdfJNKUbQ

https://naukaoklimacie.pl/start

http://44mpa.pl/wp-content/uploads/2017/03/Zmiany-klimatu-w-naszym-%C5%BCyciu.pdf

http://smog.edu.pl/

https://www.polskialarmsmogowy.pl/

Konkurs „WentylujeMY” jest elementem organizowanej przez ruch Akcja Wentylacja akcji “CO(2) z tym powietrzem?”, sfinansowanej w ramach programu Mikrogranty Młodzieżowe, realizowanego przez Fundację Umbrella ze środków Gminy Wrocław.

Partnerem Konkursu jest Fundacja Ekorozwoju.